Leke Kremi

Leke kremi, güneşten sonra, mevsim geçişlerinde ya da farklı sebeplerle ciltte meydana gelen lekelere uygulanır. Cilt leke kremi olarak üretilen bu ürünler ciltte soyucu bir etkiye sahiptir. Bu şekilde ciltteki leke sorunlarının tedavi edilmesine yardımcı olur. Günümüzde cildin hassasiyetine ve tahribata yol açan dış etkenlere maruz kalması mümkündür. Cilt lekeleri de yalnızca cilde zarar vermekle kalmaz bunun yanında estetik bakımdan istenmeyen bir görünümün meydana gelmesine neden olur.

Cilt lekesi oluşumlarının çeşitli sebepleri olabilir. Ancak asıl neden güneşe maruz kalma ve hormonal değişimler nedeniyle ciltte çıkan sivilcelerdir. Bunun yanında çeşitli kesik, darbe durumları da ciltte lekelenme olmasına sebebiyet verebilir.

Leke Kremi Ne İşe Yarar?

Leke kremi ne işe yarar konusu insanlar tarafından merak edilir. Bu ürünler cilt lekeleri üzerinde etkili olma özelliğine sahiptir. Bunun yanında cilt renginin eşitlenmesine yardımcı olur. Bu krem cildin nem ihtiyacının giderilmesine destek olur. Cildin zararlı güneş ışınlarından korunmasını sağlar. İpeksi bir görünüm oluşmasına yardımcı olma özelliği bulunur.

Leke kremi ciltte oluşan leke görünümlerinin giderilmesine yardımcı olur. Ciltte ten rengi uyumsuzluğunun giderilmesini sağlar. Bunun yanında cildin ihtiyacı olan nem desteğini sağlama özelliği de vardır. Leke kremleri ciltte meydana gelebilecek yeni lekelerin oluşumuna da engel olur. Bu özellikleri nedeniyle cildinde leke olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Leke Kremini Kimler Kullanmalı?

Leke kremini kimler kullanmalı konusunda güneş ve doğum lekesi, akne ve sivilce lekesi, lazer ve yaşlılık lekeleri bulunan kişiler rahatlıkla kullanabilir. Leke kremini kullanmadan önce cildin temiz olmasına özen gösterilmelidir. Cildin temizlenmesinin ardından bir miktar leke kremi alınarak cilde aşağıdan yukarı olacak şekilde uygulanır. Bu ürünün etki göstermesi için bir süre su ile temasından kaçınmak gerekir. Düzenli kullanım ile ciltteki leke sorunlarından kurtulmak mümkündür.

Leke kremi ile ciltte meydana gelmiş olan ton eşitsizliklerinin giderilmesi mümkün olur. Cilde nem desteği sağlama özelliği vardır. Yaşlılık nedeniyle meydana gelen lekelerin kontrol altına alınmasını sağlar. Güneş lekelerine karşı koruyucu özelliği bulunur.  Sadece, cildinizi nemlendirmek istiyorsanız nemlendirici krem de kullanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, loxxun.com hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.