C Vitamini Serum

C vitamini, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklardan ziyade cilt içinde çok iyi gelen bir vitamin türüdür. Gerek pürüzsüz gerekse parlak bir cilt konusunda iyi bir etki gösterir. Cilt bakımının olmazsa olmazları arasında yer alan vitamin, serum formuna sahipken çok rahat bir şekilde uygulanabilir. C vitamini serum cildi yumuşatması ve hoş bir görünüm elde etmesi ile ön planda yer alır. Aydınlatıcı, kolajen artırıcı ve sıkılaştırıcı gibi etkiye sahip üründür. Cilt bakım rutinine eklendiği zaman çok kısa bir zamanda etkisini gösterir.

Etki süresi genel olarak markadan markaya ve sürümünün içerisinde yer alan C vitamini oranına bağlı olarak değişiklik gösterse de tüm vitaminler cildin görüntüsünü daha iyi bir hale getirmek için ortak bir etkiye sahiptir. Genellikle C vitaminin yaratıcı bir antioksidan olduğu bilinir. Kolajen ve elastini parçalamaya yardımcı olan serbest radikallerin oluşumunu önlemede etkilidir. Bu nedenle genç ve parlak bir görünüm elde edilmesine yardım eder.

C Vitamini Serum Ne İşe Yarar?

C Vitamini Serum ne işe yarar sorusuna gelince pek çok faydası bulunur diyebiliriz. Bunlar ise şu şekildedir;

  • C vitamini serumu, güneşe karşı maruz olan cildi zamansız kırışıklardan koruyup erken yaşlanmayı azaltmaya destek olur. Ultraviyole ışınının zararlı etkisine karşı korumada oldukça etkilidir.
  • C vitamini serumu, bu özelliklerin yanı sıra kolajenin büyümesi konusunda uyarıda bulunup erken kırışmayı azaltma konusunda yardımcı olur. Kolajen ise, cilt için elastikiyet sağlayan en önemli protein kaynağıdır.
  • Serumlar aynı zamanda eşit bir cilt tonuna sahip olmak isteyen kişilerin de en çok kullandığı ürünlerin başında yer alır. Bu konuda büyük bir etkiye sahiptir. Cildin daha koyu bir görünüm kazanmasına katkıda bulunan melamin üretiminin azalmasına neden olarak koyu renge sahip alanlarının cilt tonunu dengeler.
  • C vitamini serumlar kırışıklık önlemeye yardımcı olurken hiperpigmente alan görüntünün azalmasına yardımcı olur. Bu durumda cilt görüntüsünü iyileştirmekte büyük role sahiptir.
  • C vitamini etkisinden serumlar sayesinde faydalanabilir, cilt sağlığının korunmasına katkıda bulunurken daha parlak ve canlı görünüme kavuşabilirsiniz. Serum için Loxxun sitesini ziyaret edebilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, loxxun.com hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.