Kolajen Serum

Kolajen serum, yapısında bulunan kolajen proteinleri, peptitler, C vitamini, retinol gibi ciltte kolajen üretimini teşvik eden bileşenleri yapısında bulundurur. Kolajen serum cildin yapısını onararak doğal bir esneklik kazandırma özelliğine sahiptir. Bunun yanında cildin dolgunluğunu yeniden kazanmasına yardımcı olur. Düzenli olarak kolajen serum kullananlar zaman içerisinde ciltte meydana gelen ince çizgi ve kırışıklıkların azaldığını görebilirler.

Kolajen serum kullanımı yüz hatlarının daha belirgin olmasına da yardımcı olur. Bu serum sadece nem, antioksidan ve beslenme sağlamaz. Bunun yanı sıra cilt bariyerinin güçlenmesi için hyaluronik asit de bulundurur. Bu da cildin hızlı bir şekilde yaşlanmasının önüne geçer. Kolajen serum tüm cilt tipleri bakımından her mevsim rahat bir şekilde kullanılabilir.

Kolajen Serum Ne İşe Yarar?

Kolajen serum ne işe yarar merak edilen bir konudur. Kolajen serumun cilde esneklik kazandırma özelliği bulunur. Yaşlanmayı geciktirme özellikleri yanında yaşlanma belirtilerinin de ortadan kalkmasını sağlar. Kolajen serum cilde düzenli olarak uygulanarak kısa sürede etkilerini görmek mümkün olur.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte cilde esneklik ve canlılık veren kolajenin vücutta üretimi azalır. Kolajen yapısal bir proteindir ve eksikliğinde ciltte kırışıklık durumları meydana gelir. Kolajen serum takviyesi ile ciltte meydana gelen sarkma, kırışıklık sorunlarının giderilmesi mümkün olur. 3 ile 8 hafta arasında doğru ve düzenli kullanım ile kişiler ipeksi ve sıkı bir cilde sahip olabilirler.

Kolajen Serumu Kimler Kullanmalı?

Kolajen serumu kimler kullanmalı sorusu da araştırılır. İnce kırışıklıklar, cilt sarkmaları, gözaltı torbaları, kaz ayakları, kaş ve dudak kenarlarında kırışıklık problemleri olanlar kolajen serum kullanabilirler. Kolajen serumdan en iyi verimi alabilmek için bu ürünün sabah veya akşam saatlerinde kullanılması gerekir. Serum kullanılmadan önce cildin güzelce temizlenmesi önem arz eder.

Kolajen serum avuç içerisinde 2 damla damlatılarak parmak uçları ile temiz cilde uygulanır. Dairesel hareketler ile masaj yapılarak uygulanması önemlidir. Ürünlerin gece temiz ve makyajsız cilde uygulanması oldukça önemlidir. Kişilerin sabah uyandıkları zaman ciltlerini bol su ile yıkamaları gerekir. Kolajen serumun bozulmaması için oda sıcaklığında korunması önemlidir. Uygulama sırasında ürünün göz bebeğine gelmemesine dikkat edilmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, loxxun.com hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.